DALLAS JENKINS SZEMÉLYES KÜZDELMEIRŐL BESZÉL

Dallas Jenkins nemrég beszélt arról, hogy hogyan kezeli a kritikát, ami 'A kiválasztottak' sorozattal kapcsolatban érte. Egyesek azzal vádolják, hogy az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza támogatja a sorozatot, illetve hogy Jenkins eltűri az LMBTQ+ közösség képviselőit a stábban.



"A mormon egyház nem hivatalos támogatója 'A kiválasztottak'-nak" – jelentette ki Jenkins Allen Parr írónak és szónoknak egy február 27-i interjúban. Azon felül, hogy a sorozatnak sosem volt hivatalosan partnere ez az egyház, egy mormon tagnak sincs "beleszólása és befolyása a sorozat tartalmába. Kerek perec ez egy evangelikál műsor" – mondta Jenkins.

Dallas Jenkins a Jézus életéről szóló több évados 'A kiválasztottak' sorozat rendezője, segéd-forgatókönyvírója és segéd-producere. Februárban jelent meg a negyedik évad mind a nyolc része a mozikban. Az Alan Parral való interjú alatt Jenkins feltárta, hogyan született meg a sorozat, hogyan írják a forgatókönyvet, és hogyan marad a bibliai teológia keretein belül. Parr arról is kérdezett, hogy Isten hogyan használja 'A kiválasztottak'-at az emberek életében, és hogy milyen pozitív visszajelzéseket kapott eddig.

A negatív visszajelzésekről is elbeszélgetett a két férfi. Jenkins elmondta, hogy néhány éve a YouTube-on adott egy interjút. Megemlítette, hogy vannak mormon barátai, és "ugyanazt a Jézust szeretik, mint én". Ez verte ki a biztosítékot. Jenkins elmagyarázta, hogy akkor bizonyos személyekről beszélt, akikkel "több tucat órányi mély, intenzív beszélgetést" folytatott. Nem az egyházról vagy annak tanításairól foglalt állást. "Szerintem veszélyes egy egész csoportról beszélni" – mondta, hiszen minden csoportban vannak olyanok, akik mást hisznek.

Dallas Jenkins nemrég beszélt arról, hogy hogyan kezeli a kritikát, ami 'A kiválasztottak' sorozattal kapcsolatban érte


A botrány részben az Angel Studios-zal való kapcsolat miatt indult, mivel ennek az alapítói mormonok. A stúdiónak nem volt befolyása 'A kiválasztottak' tartalmára, és Jenkins szerint az Angel Studios most már nem partnere a sorozatnak. A rendező bevallotta, hogy az Angel Studios "nagy szerepet játszott a műsor elindításában", és hogy az ő csapatuk ötlete volt a közösségi finanszírozás, és ők szolgáltatták a weboldalt és alkalmazást, ahol először megjelent a sorozat. Egyszóval nem létezne a stúdió segítsége nélkül. Ennek ellenére "már nem vagyunk [az Angel Studios-zal] partnerek. Ők forgalmazási partnereink voltak. Ez már megszűnt" – magyarázta Jenkins. "Most már licencszerződésünk van velük. Nem beszélhetek az okairól, de semmi köze nincs az egyházukhoz."

Jenkins azt viszont bevallotta, hogy "még mindig vannak egyházi tagok a szervezetben". Sőt, hittől függetlenül lehet jelentkezni szereplőnek vagy a stábba, és sokan azok közül, akik a sorozaton dolgoznak, nem is keresztények. Egy másik botrány tavaly tört ki, amikor nyilvánosságra került, hogy a sorozat egyik operatőre egy szivárványzászlót tűzött ki a felszerelésére.

A riportban Jenkins először is megjegyezte, hogy ilyesmiről legjobb egy "kapcsolat keretein belül" beszélgetni. "Én evangelikál keresztyén vagyok" – mondta. "A szexualitás bibliai szemszögében hiszek." Viszont nem várja el 'A kiválasztottak' stábjától és színészeitől, hogy a keresztény életmódot kövessék. Jenkins elmondta, hogy az az operatőr, aki kitűzte a zászlót, meleg, és ki szabad tűznie saját felszerelésére a zászlót. Azt is megemlítette, hogy az egyik konyhás MAGA sapkát (Make America Great Again) visel. "Nem felügyelem az ilyen dolgokat" – mondta.

Akik itt dolgoznak, tudják, hogy együtt kell működniük mindenkivel, és túl kell tenniük magukat a különbségeken. Jenkins hozzátette: "Nem képviselünk semmiféle politikai álláspontot." Az az operatőr, akit annyian kritizáltak (és akinek a kirúgását is követelték egyesek az interneten) "a csapatban a kedvenceim közé tartozik" – mondta Jenkins. "Nagyon keményen dolgozik. Amit annyian dicsérnek a sorozatban, részben az ő munkája." Ahelyett, hogy az emberek kritizálnák a stáb e tagját, Jenkins szerint hálásnak kellene lenniük azért, hogy ilyen keményen dolgozik egy olyan környezetben, ahol könnyen kellemetlenül érezhetné magát.

Arról, hogy ő személyesen hogyan kezeli a kritikát, Jenkins bevallotta, hogy korábban számára a másoktól kapott dicséret "bálvány volt.. Egyszóval, mániám volt. Magamat bálványoztam". A negyvenes évekig "kerestem és szomjaztam a dicséretet". Azután kudarcot vallott a filmje, a Gavin Stone feltámadása, s ez fordulópont volt a rendező számára. "Az igazat megvallva, a pornóval is régóta küzdöttem" – ismerte be. Ez a küzdelem "évekig lappangott" majd ismét előjött. A rendező rájött, hogy nem elég egy tartalomszűrő a számítógépen, hanem a szíve kell, hogy megváltozzon. Rájött, hogy az elismerés utáni vágya "több problémámnak is a gyökere". Ezért segítséget kért. "Kicseréltem a szokásaimat" – mondta Jenkins. A Szentírással helyettesítette a testi vágyat és az elismerés utáni hajszát.

"Amikor végre fontosabb neked az, amit Isten, vagy kisebb mértékben a házastársad gondol rólad, mint akárki más, az egy szuperképesség."

Most már tudja kezelni a dicséretet, azt, amikor 'eretneknek' hívják az emberek, és az építő kritikát is. "Már igazán nem érdekel" – mondta, habár azt kívánja, bárcsak "pontosabbak, igazságosabbak és racionálisabbak lennének a kulturális beszélgetések." Jenkins úgy gondolja, Isten azért akarta, hogy megélje ezt a szabadságot a sorozat előtt, "mert ha az érdekelt volna, hogy mit gondolnak rólam az emberek, és hogyha a számokkal, a kasszával és a díjakkal lettem volna elfoglalva, akkor nem tudtam volna elviselni, amit 'A kiválasztottak' sorozattal csinálnak."


Ezeket is ajánljuk