ISTENNEK KÖSZÖNI A KÉTSZERES OLIMPIAI BAJNOK A CÍMEIT

Sydney McLaughlin-Levrone, a keresztény futósztár, Istennek tulajdonította az érdemet, miután csütörtökön ő lett az első nő, aki kétszeres olimpiai bajnok lett női 400 méteres gátfutásban.



A 25 éves amerikai Sydney McLaughlin-Levrone aranyérmet nyert Párizsban, Franciaországban, miután 50,37 másodperces idővel ért célba. Ezzel legyőzte honfitársát, Anna Cockrellt, aki 51,87 másodperces idővel ezüstérmet szerzett, valamint a bronzérmes holland Femke Bol-t, aki 52,15 másodperccel fejezte be a versenyt. Mivel McLaughlin-Levrone 2019 óta nem veszített 400 méteres gátfutásban, győzelme nem is volt kérdéses, ahogy az utolsó szakaszon elhúzott a versenytársaitól.

"Minden, amit teszek, Istennek köszönhetem. Ő adott nekem egy ajándékot. Ő adott nekem egy hajtóerőt, hogy mindig fejlődni akarjak," mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján. "Van egy platformom, és azt szeretném arra használni, hogy Őt dicsőítsem. Amikor pályára lépek, mindig az a könyörgésem, hogy 'Istenem, hadd legyek az az eszköz, amelyben Te dicsőülsz', függetlenül az eredménytől, attól, hogyan viselkedem, hogyan viselem magam, nemcsak attól, hogyan teljesítek."

"Ezért szabadító érzés tudni, hogy bármi történjen is, Ő általam fog megdicsőülni.
És igen, ezért csinálom azt, amit csinálok."

Az aranyérem megszerzése utáni napon, pénteken, McLaughlin-Levrone megjelent az NBC 'Today' műsorában, hogy megossza gondolatait a győzelemmel kapcsolatban.

"Nagyszerűen érzem magam. Őszintén szólva, amikor felébredtem, elképzelhetetlen volt. … Őszintén, csak át kell futni a célvonalon. Soha nem tudhatod, mi történik mögötted. És soha nem tudhatod, hogy mennyire közel vannak a többiek, amikor a tömeg így üvölt. Szóval csak futnod kell a saját versenyedet, átlépni a 10 gátat, és sprintelni a célvonalig," mondta McLaughlin-Levrone.

"Mindig érezni lehet, amikor gyors verseny lesz. A tömeg óriási. De emellett a mezőny is olyan erős volt, hogy tudtam, gyors időre lesz szükség, és a pálya is nagyon gyors volt. Szóval ez is segít," mondta. Versenye után azonnal látták, hogy McLaughlin-Levrone megöleli férjét, Andre Levrone-t, és más családtagjait a tömegben. "Ez sokkal teljesebbé teszi a pillanatot. Őszintén szólva, hogy ott vannak. Ők azok, akik segítettek eljutni erre a pontra. Olyan sokat tettek értem, támogattak, és megcsinálták mindazt, ami szükséges volt ahhoz, hogy együtt ünnepelhessünk, és ezáltal ezek a pillanatok igazán különlegessé válnak," mondta.

A célom az, hogy megosszam ezt az igazságot az emberekkel, és lehetővé tegyem számukra, hogy megismerjék és szeressék az Urat


Andre Levrone, a Virginiai Egyetem volt amerikai futball játékosa, csatlakozott feleségéhez a 'Today' műsorban. Megosztotta, mennyire büszke felesége eredményeire, és úgy véli, hogy az ő kemény munkája, elkötelezettsége és erős hite Istenben segítette hozzá a sikerhez. "Hihetetlenül büszke vagyok rá. Szavakkal nem is tudom kifejezni. Az érzelmek teljesen elárasztottak a verseny után. De az a munkamorál.. hihetetlenül keményen dolgozott," mondta Andre Levrone.

"Mindig ott vagyunk, hogy bátorítsuk a gyakorlása során. … De tegnap, a verseny előtt, amikor láttam az önbizalmát, a bizalmát és a hitét Istenben, a munkamoráljában és a tervben, amit az edzője kidolgozott számára, … nem tudom szavakkal leírni. Gyönyörű volt," tette hozzá.

Miután júniusban újabb világcsúcsot állított fel az amerikai válogatókon, McLaughlin-Levrone az NBC Sports-nak azt mondta, hogy "Dicsőség Istennek. Nem számítottam erre, de Ő bármit megtehet. Bármi lehetséges Krisztusban." McLaughlin-Levrone 50,65 másodperces idővel zárta az amerikai válogató 400 méteres gátfutását, amit az olimpiai döntőben túlszárnyalt.

2023 decemberében adott interjújában a The Christian Post-nak McLaughlin-Levrone elmondta, hogy az egyetlen dolog, ami változatlan, az a Krisztusba vetett hite. Azt is hozzátette, hogy a karrierjén és platformján keresztül Isten dicsőítése olyan célt adott az életének, ami "nagyobb, mint én magam." Az evangélium megosztása a cél, szerinte "erről szól az egész."

"Ez a legértékesebb dolog. [A célom] az, hogy megosszam ezt az igazságot az emberekkel, és lehetővé tegyem számukra, hogy megismerjék és szeressék az Urat olyan módon, ahogy én megismertem és megszerettem," mondta McLaughlin-Levrone.

"Isten annyira kedves volt, hogy lehetőséget adott arra, hogy először is kudarcot valljak Nélküle, és felismerjem a szükségemet Rá. Hosszú ideig úgy éltem az életemet, hogy távol voltam Tőle, és próbáltam megfelelni a világ szerinti siker mércéinek, de ez mindig üressé tett, még akkor is, amikor elértem azt," folytatta. McLaughlin-Levrone úgy véli, hogy bár a tökéletesség "elérhetetlen ebben az életben," a keresztényeknek "mindig törekedniük kell a kiválóságra," és "mindig törekedniük kell arra, hogy … Isten hívásához méltó módon cselekedjenek."

"Amikor hálát adunk Neki mint Megváltónknak, alázatra kényszerítjük magunkat, hogy felismerjük: nem vagyunk tökéletesek," mondta McLaughlin-Levrone. "Az Úr mindenben elegendő, és az, hogy karrierem során és a pályán való életemben Őt dicsőíthetem, olyan célt mutatott meg nekem, ami nagyobb, mint én magam."


Ezt is ajánljuk


"Isten az első" - a keresztény olimpikon válasza felfüggesztésére

Egy sportszervezet megerősítette azon döntését, amely szerint öt hónapra felfüggeszt egy keresztény sportolót, miután a 2024-es nyári olimpián a keresztet vetett a mérkőzése előtt.