MIÉRT ELLENZI ÉSZAK-KOREA ANNYIRA A KERESZTÉNYSÉGET ÉS A BIBLIÁT? |
Riadót fúj a kivégzéseket ellenőrző szervet, az Észak-Koreában élő keresztények zord és szörnyű életkörülményei miatt. Az elkülönült nemzet már régóta az egyik legkegyetlenebb keresztény üldöző, de a Solidarity WorldWide friss jelentése kiemeli az egyre romló körülmények valódi súlyát. A dokumentum az Egyesült Nemzetek Nyomozóbizottsága (COI) jelentésének tízedik évfordulójáról emlékezik meg, amely korábban vizsgálta az Észak-Koreán belüli veszélyes helyzetet.
"Tíz évvel a COI beszámolója után, az emberi jogokat védő szervezet, a CSW úgy látja, hogy a Kim-dinasztia semmilyen erőfeszítést nem tett azért, hogy betartsa a nemzetközileg felállított ember jogi normákat, lépéseket sem tett annak érdekében, hogy egyenlő és aktív tagja legyen a nemzetközi közösségnek. A Covid-19 pandémia következtében, az emberi jogok helyzete nemcsak, hogy nem változott, de talán még rosszabbodott, ugyanakkor fontosabbá vált a fegyverek tesztelése és fejlesztése, új hazai jogszabályokat vezettek be és továbbra is hazakényszerítik a Kínába menekült észak-koreaiakat," - írja a jelentésében.
David Simpson, a CSW kelet-ázsiai szószólója, aki biztonsági okokból álnevet használ, megismételte a CBN News-nak, hogy Észak-Koreában egyre rosszabb a helyzet. Azt mondta, hogy az ENSZ tíz évvel ezelőtti jelentése fontos abban, hogy kiemelje Észak-Korea vezetője Kim Jong Un és más tisztviselők által elkövetett emberi jogi agressziókat. "A 2014-es jelentés bemutatja, hogy nem csak a Kim rezsim nukleáris kapacitása miatt kell aggódnunk, hanem az az ár miatt, amit Észak-Korea lakosai kell fizessenek, és hogyan érinti őket a diktatúra totális uralma."
Kim azután került uralomra, miután az apja Kim Jong II meghalt 2011-ben. Ezek után Észak-Korea még jobban elszigetelődött. Korábban létezett valamilyen kapcsolat Dél-Korea és Észak-Korea között, de Kim uralkodásával az a kevés is megszűnt. "Volt egy gyár Észak és Dél-Korea határán, dél-koreai tulajdonossal, de észak-koreaiak is jártak oda dolgozni. Volt a közelben egy kommunikációs torony is, amely direkt összeköttetésben állt Seoul-al, de Kim Jong Un bezáratta a gyárat és felrobbantotta a tornyot, hogy megmutassa, mennyire könyörtelenül véget akar vetni a vallásszabadságnak, a szólásszabadságnak, a sajtószabadságnak és bármilyen más kifejezési forma szabadságának," mondta Simpson.
Egy olyan példát is hozott, amikor két diákot kemény munkára ítéltek, amiért TV műsorokat néztek. Ez azonban már nem csak szórakozás. Ahogy a CBN News is beszámolt róla, az észak-koreaiak nem tudják szabadon gyakorolni a vallásuk. "A keresztények és a régi koreai vallást követők üldöztetésnek, bebörtönzésnek és kivégeztetésnek vannak kitéve, amiért olvassák a Bibliát és gyülekezeti alkalmakat tartanak. Ez az egyik legszélsőségesebb dolog, amit az emberek tehetnek abban az országban, méghozzá úgy vannak tekintve, mint a kormány árulói."
Simpson szerint a kereszténységet több mindenért támadják. Az egyik dolog az, amiért a keresztények segítik azokat az észak-koreai menekülteket, akik Kínában vagy Dél-Koreában tartózkodnak, a két szomszédos országban.
"A kínai misszionáriusok nagy kockázatot vállalnak azzal, hogy segítenek az észak-koreaiaknak. Elég gyakori az, hogy az első emberek, akikkel kapcsolatba kerülnek az észak-koreaiak külföldön, azok keresztények. Tehát a keresztények mondják el nekik 'egy hazugsággal etettek és egy izolált birodalomban éltél, de igazából így néz ki a valóság.' " Ezt nyilvánvalóan nem nézik jó szemmel az észak-koreai kormánytisztviselők, akik továbbra is a saját drasztikus szabályaik szerint irányítanak. Simpson elmondása szerint Dél-Koreában sok keresztény él, úgy mint az Egyesült Államokban. Mivel mindkét állam ellenséges Észak-Koreának, ez nagy szerepet játszik a hitről alkotott nézetben.
Egy harmadik dolog amiért nem szeretik a keresztényeket, mivel az észak-koreai föld alatti gyülekezet egyre növekszik, úgy tekintenek rá mint ami 'teljesen aláássa az állam tekintélyét és szabályait'. Az egyik legérdekesebb dolog az, hogy Kim és az Észak-Koreai tisztviselők istenségnek képzelik magukat, és arra kényszerítik az emberek, hogy őket dicsőítsék. Simpson szerint azonban ezzel már sok fiatal észak-koreai nem ért egyet. "Találkoztunk egy 28 éves fiatallal, aki elmondta, hogy senki a baráti társaságából nem gondolja azt, hogy Kim Jong Un egy istenség lenne. Muszáj kövessék ezt az ideológiát a túlélés érdekében, viszont a szüleik vagy nagyszüleik teljesen máshogy látták a dolgokat és sokkal jobban tisztelték, sőt talán istenítették is a korábbi generációk idősebb Kim uralkodóit."
Simpson és a CSW remélik, hogy a friss jelentés jobban rávilágít arra a káoszra, ami Észak-Koreában uralkodik és bemutatja a világnak azt a zavart állapotot, ami a határain belül van jelen. "Teljesen megvannak fosztva az emberi mivoltuktól, tehát nem fordíthatjuk el tekintetünk azokról az emberekről, a humanizmusról és a szenvedéseikről."
Ezt is ajánljuk
India büntetné a betegekért való imádkozást Assam államban, Indiában, az állam törvényhozói büntetni akarják az olyan keresztényeket, akik imádkoznak vagy akármilyen 'nem tudományos' módon foglalkoznak a betegekkel. |