MÓZESRŐL SZÓLÓ NAGYSIKERŰ SOROZAT A NETFLIXEN |
Egy, az ószövetségi Mózesről szóló három részes dokumentumfilm a Netflix tíz legnépszerűbb sorozata között található.
A 'Testamentum: Mózes története' március végén lett bemutatva először, mint kiemelt sorozat, és a dokumentumdráma és a szakértőkkel készült interjúk azóta is lenyűgözi a közönséget.
A narrátor Charles Dance, 'a tanulságos dokudráma-sorozat Mózes figyelemre méltó fejedelmi és prófétai életét mutatja be teológusok és történészek meglátásaival' - áll a leírásban.
"Nagyon jó animációs film az 'Egyiptom hercege', a 'Tízparancsolat', de azokban Mózes mintha szinte emberfeletti lenne" – magyarázta a Christian Postnak Kelly McPherson, a sorozat producere. "Nekünk az tetszik Mózesben, hogy ő is csak egy ember, aki hibázik. Sok mindenen ment keresztül, és a gyermekkora is minden bizonnyal tragédiákkal volt teli. Jó volt emberibbé tenni. Igen, hősies is néha, viszont nagyon emberi és nagyon sérült is egyszerre" – folytatta. A sorozat egyik zsidó kommentátora és a 'Mózes: egy idegen közöttünk' írója, Maurice Harris rabbi szerint Mózes embersége az, amivel együtt tudnak érezni a nézők.
"Ez az egyik legjobb filmesített bibliai történet" – mondta Harris a Jewish Telegraphic Agencynek. "És szerintem elég sok meglepő eleme van ahhoz, hogy mindenféle hátterű nézőt bevonjon és lekössön."
Harris még hozzátette, hogy a szakértői csoport sokszínűsége is megnyerő lehet a nézőknek. "Az első 15 percben már szembesülsz azzal, hogy muzulmánok, zsidók és keresztyének is fognak beszélni, nők is és férfiak is" – folytatta Harris.
"És ha egy nagyon (nem feltétlenül politikailag) konzervatív vallásos háttérből jössz, ahol fontos szó szerint értelmezni a Bibliát, akkor meg kell barátkoznod azzal, hogy itt a három vallás konzervatív és liberális képviselői is szóhoz jutnak. Azt sejtem, ez is segített a közönség kibővítésében"
Bár a legtöbb visszajelzés a sorozattal kapcsolatban pozitív, vannak, akik kritizálják 'alkotói szabadságát' és amiért nem említik meg, hogy a kereszténységben, a judaizmusban és az iszlámban máshogy viszonyulnak Mózeshez. Az érvelések ellenére a nézők nem tagadhatják, hogy ezek után másképp látják Isten szolgáját, aki több millió zsidót hozott ki fogságból, és aki sokak szerint a Biblia első néhány könyvének a szerzője.
"Annyira tetszik, hogy ez a történet egy szoptatós anyával és a gyermekével kezdődik" – mondta Celene Ibrahim, aki iszlámkutató, vallástudományt tanított a Hebrew College-ban, és a sorozatban is szerepel. "Nem szoktunk arra gondolni, hogy egy forradalom egy szoptatós anyával kezdődhet" – tette hozzá.
Ezt is ajánljuk
A Netflix-karácsonyi rajzfilm gúnyolja A Netflix legújabb családoknak szánt karácsonyi animációs filmje gúnyt űz a betlehemi történetből, különösen egy jelenet miatt, amely nagy figyelmet kapott. |